Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Membrana EPDM – ekologiczna izolacja dachów

Membrana EPDM to gumowa powłoka powstająca na bazie syntetycznego kauczuku, w jej skład wchodzi etylen, propylen i monomer. Świetnie nadaje się do pokrywania dachów płaskich, ponieważ wykazuje właściwości chroniące przed przeciekaniem wody, jest więc doskonałą hydroizolacją. Poza tym charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak opady lub niskie i wysokie temperatury.

Do właściwości fizycznych membran EPDM należą elastyczność i wytrzymałość na rozciąganie, co sprawia, że materiał ten nie ulega uszkodzeniom mechanicznym, a więc może być stosowany na różnych podłożach. Praca z membraną jest prosta, dzięki temu pokrycie dachu odbywa się szybko i bez dużych strat materiału.

Jakie są zalety izolacji EPDM?

Korzystając z usług profesjonalnej firmy i dobrej jakości membrany EPDM izolacja dachu jest w stanie wytrzymać nawet 50 lat. Tak długą żywotność gwarantuje EPDM Resitrix, czyli powłoka dodatkowo wzmocniona warstwą bitumiczno-polimerową, dzięki której może być ułożona na dowolnym podłożu. Montaż izolacji EPDM nie wymaga użycia otwartego ognia. Pojedyncze arkusze materiału zgrzewane są ciepłym powietrzem, co umożliwia szczelne łączenie.

Dużą zaletą membran EPDM jest możliwość ich ponownego wykorzystania, to również świadczy o ich wysokiej trwałości. Poza ponownym zastosowaniem w tej samej formie, powłoki EPDM można poddawać przetworzeniu i ponownie tworzyć wysokiej jakości membranę dachową. Długa żywotność i możliwość recyklingu tworzywa sprawia, że jest to produkt neutralny dla środowiska naturalnego.

Copyright © 2023 MAK-DACHY

Design by Graff