Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Montaż płyt warstwowych

Płyty warstwowe to rozwiązanie wykorzystywane głównie w budownictwie przemysłowym do budowy hal produkcyjnych, sklepów wielkopowierzchniowych, biurowców i magazynów. Mają zastosowanie zarówno przy budowie ścian, jak i dachów wspomnianych obiektów. Montaż płyt warstwowych to zdecydowanie szybsza metoda stawiania budynków niż tradycyjne murowanie.

Płyty warstwowe składają się z blaszanej obudowy, w której znajduje się rdzeń z materiału termoizolacyjnego, może to być styropian, wełna mineralna lub poliuretan. Występują w różnych grubościach, w przypadku płyt dachowych to od 75 mm do 120 mm, a wybór właściwej grubości zależy od temperatury, jaka docelowo będzie panować w budynku.

Jak wygląda montaż płyt warstwowych?

Montaż płyt warstwowych odbywa się w technologii szkieletowej. Same płyty pełnią funkcję osłonową i mocowane są za pomocą wkrętów do szkieletu, który stanowi element konstrukcyjny całej budowli. Z uwagi na swoją budowę płyty warstwowe jednocześnie stanowią przegrody, jak i termoizolację budynku, wykazują również właściwości izolacji akustycznej. Ich zastosowanie ma uzasadnienie praktyczne i ekonomiczne.

Montaż płyt warstwowych jest szybki, w jeden dzień roboczy sprawna ekipa może pokryć nawet setki metrów kwadratowych powierzchni. Poszczególne płyty łączy się poprzez dokładne dociskanie zamków, dlatego całość pokrycia jest bardzo szczelna. W niektórych miejscach może być konieczne dodatkowe uszczelnienie pianką poliuretanową. Styki poddawane są obróbce blacharskiej, aby polepszyć ich szczelność i estetykę.

Copyright © 2023 MAK-DACHY

Design by Graff