Remont dachu hali
Niezależnie od zastosowanej technologii pokrycia dachu płaskiego, które wykorzystywane są przy budowlach przemysłowych, każdy z nich powinien być poddawany regularnej kontroli. Pozwala to prowadzić bieżące naprawy, a w przypadku konieczności większy remont dachu hali, zanim uszkodzenia spowodują nieodwracalne szkody.
Remont dachu hali to przede wszystkim zmiana uszkodzonej lub przestarzałej nawierzchni. Bezsprzecznie remont powinny przejść obiekty pokryte materiałami zawierającymi azbest oraz wszystkie uszkodzone powierzchnie. Nieszczelność dachu stanowi zagrożenie dla konstrukcji budynku, a także urządzeń i osób przebywających w obiekcie. Obecnie dostępne są nowoczesne i neutralne dla środowiska rozwiązania, które świetnie sprawdzają się na dachach płaskich. To membrany EPDM i inne trwałe tworzywa sztuczne.
Jak wygląda remont dachu hali?
Remonty na dachach hal przemysłowych mogą mieć różną formę. W zależności od stopnia zniszczenia pokrycia prace remontowe mogą obejmować usunięcie starej powłoki, ponowne ocieplenie konstrukcji i nałożenie nowej warstwy hydroizolacyjnej. Obecnie stosowane technologie z użyciem tworzyw sztucznych w niektórych przypadkach umożliwiają pokrycie dachu nową warstwą bez usuwania poprzedniej, co zaoszczędza sporo czasu i pieniędzy.
Dachy hal charakteryzują się dużą powierzchnią, podczas ich remontów największym wyzwaniem jest więc obszar, który należy szczelnie pokryć. Często jednak obecne na dachu klimatyzatory, wentylacja czy, zwłaszcza w ostatnim czasie, instalacja fotowoltaiczna to punkty wymagające szczególnej uwagi i precyzji działania. Co ważne, remonty mogą być prowadzone bez konieczności przerywania prac produkcyjnych wewnątrz hal.