Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Wykonanie dachu płaskiego

Stropodachy to popularne rozwiązania w budownictwie kubaturowym, zwłaszcza w projektach bloków i budynków wielomieszkaniowych, oraz przemysłowym. Często spotykane są też w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych. Wykonywanie dachów płaskich zakłada stworzenie kilku warstw, które będą szczelną barierą termo- i hydroizolacyjną.

Wykonanie dachu płaskiego to złożony proces, który wymaga staranności, doświadczenia i odpowiedniego podejścia technologicznego – zleć nam prace i ciesz się z terminowego i profesjonalnego stworzenia dachu płaskiego! Nasz zespół odpowie także za montaż płyt warstwowych na dachu oraz renowację dachów płaskich na domach prywatnych i obiektach komercyjnych oraz przemysłowych.

Dachy płaskie dzielą się na niewentylowane i odwrócone. Oba są inwestycją w trwałość i efektywność energetyczną budynku. Dzięki naszym usługom możesz mieć pewność, że Twój dach płaski zostanie wykonany z dbałością o każdy szczegół, co przekłada się na oszczędność kosztów eksploatacji i długotrwałą ochronę konstrukcji.

Dachy płaskie niewentylowane

Dachy płaskie niewentylowane – jak sama nazwa wskazuje – charakteryzują się minimalizacją wentylacji. Zamiast tradycyjnych otworów wentylacyjnych, takich jak okapy, wykorzystują one bardziej zaawansowane technologie, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza i uniknąć nagrzewania się dachu. To rozwiązanie może poprawić efektywność energetyczną budynku oraz zmniejszyć ryzyko uszkodzeń spowodowanych wilgocią.

Jeśli chodzi o kwestie montażowe – w przypadku dachów niewentylowanych konstrukcja budynku zakończona jest stropem w postaci płyty żelbetonowej, na której od razu układana jest pierwsza warstwa dachu. To warstwa spadkowa wylewana z betonu i formowana pod odpowiednim kątem. Następnie wykorzystywane są materiały termoizolacyjne: styropian, wełna mineralna lub pianka poliuretanowa, na które bezpośrednio nakładane jest szczelne pokrycie hydroizolacyjne składające się z membrany PVC lub kilku warstw papy. Zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą – pomożemy w wyborze odpowiednich rozwiązań.

Dachy płaskie odwrócone

Dach płaski odwrócony na warstwy termo- i hydroizolacji, jednak ułożone są one w innej kolejności. Na stropie i warstwie spadkowej układana jest najpierw papa lub membrana hydroizolacyjna, a dopiero w następnym kroku płyty izolacji termicznej z ekstrudowanej pianki polistyrenowej XPS. W celu zabezpieczenia płyt stosowana jest specjalna geowłóknina, która filtruje zanieczyszczenia. Ostatnią warstwą w typowym dachu odwróconym jest pokład balastowy, na przykład w postaci żwiru lub płyt betonowych. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest użytkowanie dachu i zagospodarowanie go jako taras, a nawet ogród, to tak zwane dachy zielone, które efektownie się prezentują oraz są miejscem rekreacji.

Copyright © 2024 MAK-DACHY

Design by Graff