Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Przeglądy dachów: sprawdzanie szczelności dachu płaskiego

Regularne przeglądy dachów płaskich, czyli sprawdzanie ich szczelności to podstawowy element dbania o ich powierzchnie oraz całą konstrukcję budynku. Przeglądy powinny być wykonywane dwa razy w roku, tuż przed okresem zimowym i zaraz po jego zakończeniu. Pozwala to utrzymać dach w należytej kondycji, dzięki czemu łatwo uniknąć zawilgocenia izolacji lub rozwojowi pleśni i grzybów wewnątrz budynków.

Przeglądy dachów umożliwiają szybką reakcję na powstałe uszkodzenia, dzięki czemu zachowywana jest ich szczelność. To duża oszczędność, ponieważ usunięcie drobnych nieprawidłowości jest znacznie prostsze i tańsze niż remont całego dachu i eliminacja skutków nieszczelności.

Metody sprawdzania szczelności dachów płaskich

Sprawdzanie szczelności dachów płaskich może odbywać się na różne sposoby. Właściwa metoda dobierana jest na podstawie kilku czynników, zależy między innymi od konstrukcji dachu, materiałów użytych do jego budowy lub kosztów związanych z użyciem danego sposobu. Do przeglądu dachu warto wynająć profesjonalną ekipę, która odpowiednio dobierze metodę badania oraz rzetelnie przeprowadzi oględziny.

Wśród sposobów sprawdzania szczelności dachów wyróżnia się między innymi metody elektryczne, próżniową i dymową. Dodatkowy podział dotyczy metod elektrycznych – na metodę potencjału pola oraz metodę na sucho. Powszechnie stosowanym sposobem wykrywania nieszczelności jest metoda dymowa polegająca na wtłoczeniu pod wierzchnią warstwę pokrycia gazu i obserwację miejsc, w których się ulatnia.

Copyright © 2023 MAK-DACHY

Design by Graff