Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Remonty dachu z folii

Wszystko ma swoją określoną żywotność, również dachy pokryte wytrzymałymi tworzywami sztucznymi prędzej czy później ulegają uszkodzeniom. Remonty dachu z folii konieczne są w przypadku wystąpienia uszkodzeń lub pęknięć materiału. W takiej sytuacji może dojść do przeniknięcia wilgoci w głąb warstw pokrycia dachowego, co skutkuje problemami z pleśnią i grzybami oraz namakaniem warstw ocieplenia i niszczeniem drewnianych elementów konstrukcji dachowych.

Wykorzystanie tworzyw sztucznych przy pokrywaniu dachów ma wiele zalet, a jedna z nich dotyczy również remontów dachów z folii. Prace te są proste, w przypadku uszkodzeń lub nieszczelności wystarczy naklejenie łaty i zgrzanie jej ciepłym powietrzem. Naprawa takich uszkodzeń jest łatwa i tania w wykonaniu, warto więc regularnie dokonywać przeglądów dachów, aby w porę zauważyć problem.

Kiedy konieczny jest remont dachu z folii?

Wykorzystanie membran z tworzyw sztucznych do pokrycia dachów płaskich ma swoje uzasadnienie ekonomiczne. To stosunkowo tanie i łatwe do wykonania rozwiązanie. Każdy materiał ma jednak swoje ograniczenia. Folie dachowe użyte jako ostatnia warstwa pokrycia są bezpośrednio eksponowane na promieniowanie UV, które negatywnie wpływa na ich trwałość. W zależności od użytego rodzaju membrany wytrzymuje ona od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat, jednak po tym czasie musi przejść gruntowny remont polegający na wymianie pokrycia.

Przy wymianie warto korzystać z materiałów, które mają długą żywotność lub są przyjazne środowisku, jak na przykład membrany EPDM, z których korzystać można nawet 50 lat!

Copyright © 2024 MAK-DACHY

Design by Graff