Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Blog

Sposoby izolowania dachów płaskich 2023-01-17

Sposoby izolowania dachów płaskich

Konstrukcja stropodachu wymaga dwóch rodzajów izolacji. Pierwszą z nich jest izolacja termiczna, której zadaniem jest zapewnienie komfortowych warunków cieplnych wewnątrz budynku. Mówiąc inaczej zapobiega uciekaniu ciepłego powietrza z domu i wnikania zimnego do jego wnętrza. Jednocześnie blokuje promienie słoneczne w upalne dni i tym samym uniemożliwia znaczne podnoszenie temperatury wewnątrz budynku latem.
Jak remontować dach kryty papą? 2022-11-29

Jak remontować dach kryty papą?

Istnieje kilka metod na naprawę dachu krytego papą. Wybór jednej z nich zależy od stanu zastanej powierzchni. Drobne nieszczelności lub miejscowe purchle, czyli pęcherze powietrza powstałe na pokryciu, można naprawić niewielkim nakładem materiałów i czasu pracy. Jeśli uszkodzenia obejmują znaczny obszar dachu, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy a czasami nawet wymiana całego pokrycia.
Kiedy dach płaski kwalifikuje się do remontu? 2022-09-15

Kiedy dach płaski kwalifikuje się do remontu?

Użytkownicy domów z płaskimi dachami powinni regularnie poddawać je kontrolom, aby w porę wykryć nieszczelności pokrycia. Dzięki takiemu działaniu często udaje się odroczyć poważny remont, ponieważ wcześnie wykryte rysy lub drobne pęknięcia w izolacji można łatwo naprawić, na przykład poprzez łatanie. Dotyczy to głównie poprawnie wykonanych i nowych dachów płaskich. Niestety wiele starych budynków pokryte jest dachami z kiepskiej jakości materiałów lub konstrukcja nie jest wystarczająco dobrze przygotowana i pojawia się konieczność przeprowadzenia generalnego remontu.
mężczyzna na drabinie kontroluje stan dachu 2022-08-28

Jak często należy wykonywać przegląd dachu?

Ze względu na budowę z dachów płaskich nie tak łatwo jak z dachów spadzistych spływa woda, a zalegające na nich opady atmosferyczne mogą doprowadzić do uszkodzenia warstwy ochronnej. Podobnie jest z promieniowaniem słonecznym, nadmierne również może powodować pęknięcia i nieszczelności. W celu uniknięcia pogorszenia stanu dachów należy więc przeprowadzać regularne przeglądy ich stanu, a także na bieżąco dokonywać napraw. Zdecydowanie łatwiej i taniej jest bowiem usunąć małą nieszczelność, niż mierzyć się z konsekwencjami przecieków.
uszkodzony dach na domu 2022-07-28

Metody usuwania nieszczelności dachów

Regularne przeglądy dachów umożliwiają szybkie wykrycie i naprawę nieszczelności. Dzięki temu dach zachowuje swoją funkcjonalność, wydłuża się jego żywotność i zmniejszają koszty utrzymania. Regularne drobne naprawy są bowiem znacznie mniej kosztowne niż wymiana całego pokrycia dachowego i usuwanie skutków przeciekania. W zależności od rodzaju dachu, materiałów użytych do jego wykonania, a także stopnia zawilgocenia i zniszczeń wyróżnia się kilka sposobów usuwania nieszczelności.
Etapy powstawania dachów płaskich 2022-06-25

Etapy powstawania dachów płaskich

Wykonanie dachu płaskiego realizowane jest etapami, ponieważ jego konstrukcja składa się z wielu warstw różnych materiałów. Oczywiście istnieje kilka rodzajów stropodachów, a każdy z nich charakteryzuje się inną kolejnością układanych warstw. Warto jednak pamiętać, że pomimo tych różnic zawsze wśród nich znajdują się elementy wspólne – powłoki hydroizolacyjne oraz termoizolacyjne. Jest to więc jasny sygnał, że obie te warstwy są niezwykle istotnym elementem całej konstrukcji.
Jak wykonać hydroizolację dachu płaskiego? 2022-06-24

Jak wykonać hydroizolację dachu płaskiego?

Hydroizolacja dachu płaskiego to bardzo istotna warstwa w jego konstrukcji. Szczelna powłoka stanowi barierę ochronną dla całego budynku. Chroni przed opadami atmosferycznymi i zawilgoceniem murów, co mogłoby prowadzić do szybkiej degradacji materiałów i niszczenia budowli. W przypadku dachów płaskich jest to tym bardziej istotne, ponieważ ich budowa nie pozwala na tak szybkie odprowadzanie wody lub zalegającego śniegu jak tradycyjne konstrukcje spadowe.
Jak założyć zielony dach? 2022-03-24

Jak założyć zielony dach?

Dach pełen roślin to oryginalne i ekologiczne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w różnych warunkach. Założenie ekstensywnego lub intensywnego dachu nie jest skomplikowane, należy jednak pamiętać o kilku istotnych krokach, które bezwzględnie muszą być wykonane. Zielone wykończenie może być stosowane na każdej budowli: od domu, po altany, garaże, a nawet wiaty przystanków komunikacji miejskiej w miastach.
Jakie zalety mają białe dachy? 2022-03-18

Jakie zalety mają białe dachy?

Pokrycie dachowe w kolorze białym to wciąż stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie, co nie do końca jest zrozumiałe, ponieważ niesie ono za sobą wiele korzyści. Jedną z bardziej istotnych zalet białych dachów są korzyści energetyczne. Dach w jasnym kolorze ma właściwości odbijające promienie słoneczne, to nawet 80% niepochłoniętej energii! Jest to bardzo dobry wyniki, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnym pokryciem dachowym wykonanym z papy, który odbija zaledwie do 5% promieni.

Copyright © 2023 MAK-DACHY

Design by Graff