Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Na jakich budynkach najlepiej sprawdzają się dachy płaskie?

Edycja artykułu Na jakich budynkach najlepiej sprawdzają się dachy płaskie?

Mnogość materiałów, z jakich wykonywane są stropodachy, pozwala stworzyć pokrycie dla niemal wszystkich rodzajów budynków – od mieszkalnych, po użytkowe, takie jak biurowce i wielkopowierzchniowe sklepy, oraz przemysłowe, na przykład hale produkcyjne i magazynowe. Z pewnością można więc stwierdzić, że ten rodzaj pokrycia sprawdza się wszędzie. Ze względu na swoje zalety ma jednak większe powodzenie na budynkach innych niż mieszkalne.

Przede wszystkim wykonanie dachu płaskiego jest tańsze i szybsze niż realizacja tradycyjnego spadzistego pokrycia. Nie chodzi tu tylko o koszty związane z pracą i materiałem, chociaż ma to duże znaczenia dla budżetu. Budynki zwieńczone stropodachem mają mniejszą przestrzeń do ogrzania, a także stanowią lepszą izolację dla ciepła wnikającego z zewnątrz. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie w zimie są niższe, natomiast latem można oszczędzić na klimatyzacji.

Dlaczego budynki przemysłowe mają płaskie dachy?

Inwestorzy decydujący o budowie obiektów przemysłowych kierują się przede wszystkim względami praktycznymi. Pod tym względem królują dachy płaskie. Przede wszystkim, jak już zostało wspomniane, ich wykonanie zajmuje mniej czasu. Dodatkowo są też bardziej odporne na warunki atmosferyczne, jak silne wiatry, temperaturę, a nawet deszcz (o ile system odprowadzania wody został odpowiednio zaprojektowany).

Łatwiej jest też zamontować na nich wszystkie elementy niezbędne do efektywnej pracy hali produkcyjnej lub magazynowej. Należą do nich między innymi klimatyzatory, wentylatory, a także instalacje przeciwpożarowe i oświetlenie. Równie ważny jest fakt, że bryła budynku na całej powierzchni ma taką samą wysokość. Można więc z łatwością zagospodarować przestrzeń, a także dowolnie ustawiać maszyny i zmieniać ich położenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Copyright © 2024 MAK-DACHY

Design by Graff