Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Kiedy dach płaski kwalifikuje się do remontu?

Kiedy dach płaski kwalifikuje się do remontu?

Użytkownicy domów z płaskimi dachami powinni regularnie poddawać je kontrolom, aby w porę wykryć nieszczelności pokrycia. Dzięki takiemu działaniu często udaje się odroczyć poważny remont, ponieważ wcześnie wykryte rysy lub drobne pęknięcia w izolacji można łatwo naprawić, na przykład poprzez łatanie. Dotyczy to głównie poprawnie wykonanych i nowych dachów płaskich. Niestety wiele starych budynków pokryte jest dachami z kiepskiej jakości materiałów lub konstrukcja nie jest wystarczająco dobrze przygotowana i pojawia się konieczność przeprowadzenia generalnego remontu.

Wiek dachu to pierwszy powód, który kwalifikuje go do remontu. Stare technologie nie zapewniają tak dużego komfortu dla mieszkańców, jak obecne rozwiązania. Starym pokryciom często brakuje istotnych warstw, na przykład paroizolacji lub efektywnego ocieplenia. Przez to z domu ucieka ciepło, a latem poddasze mocno się nagrzewa. Dodatkowo konstrukcja całego budynku narażona jest na wilgotnienie.

Kiedy remont dachu płaskiego jest konieczny?

Remontu dachu płaskiego na pewno nie da się uniknąć w sytuacji, kiedy na suficie i ścianach widoczne są już zacieki z przeciekającej wody, która dostała się także w głąb konstrukcji. Wtedy konieczna może okazać się wymiana całego pokrycia dachowego. W przypadku wykrycia nieco mniejszych uszkodzeń wystarczające może być gruntowne osuszanie jego poszczególnych elementów i usuwanie uszkodzeń izolacji.

Konieczność remontu zachodzi też każdorazowo, jeśli wynika to z przeprowadzonego przeglądu dachu płaskiego. Specjaliści dzięki profesjonalnemu sprzętowi są w stanie ocenić, czy dach kwalifikuje się do poważnego remontu, jeśli na przykład wykryją zbyt duże nieszczelności. Czasami nawet wystarczy jeden rzut oka fachowca, żeby stwierdzić taką konieczność, ponieważ na dachu widoczne są dziury lub tzw. purchle.

Copyright © 2024 MAK-DACHY

Design by Graff