Realizujemy projekty
komercyjne
oraz indywidualne

Jak remontować dach kryty papą?

Edycja artykułu Jak remontować dach kryty papą?

Istnieje kilka metod na naprawę dachu krytego papą. Wybór jednej z nich zależy od stanu zastanej powierzchni. Drobne nieszczelności lub miejscowe purchle, czyli pęcherze powietrza powstałe na pokryciu, można naprawić niewielkim nakładem materiałów i czasu pracy. Jeśli uszkodzenia obejmują znaczny obszar dachu, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy a czasami nawet wymiana całego pokrycia.

Nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym do naprawy dachów papowych jest nałożenie zupełnie nowej, nieprzepuszczalnej warstwy bez usuwania starego pokrycia. Do tego celu wykorzystywane są specjalne membrany wykonane ze sztucznych tworzyw. Taki materiał jest na tyle odporny, że nie ulega uszkodzeniu w kontakcie ze starą nawierzchnią, a jednocześnie chroni przed przenikaniem wody i jest wytrzymały na promienie UV. To rozwiązanie przeznaczone dla bardzo zniszczonych dachów, na których punktowe działanie nie ma sensu.

Sprawdzone sposoby na naprawę dachu z papy

Postępowanie z punktowymi nieszczelnościami jest znacznie łatwiejsze. Najprostszym sposobem na pozbycie się ubytków w papie jest załatanie ich. W tym celu należy przygotować kawałek papy, który będzie odpowiedniej wielkości, aby pokryć dziurę i objąć też część powierzchni dookoła niej. Łatę należy przykleić na lepik asfaltowy. Podobna procedura dotyczy usuwania purchli. Przed przystąpieniem do klejenia należy jednak naciąć pęcherz i usunąć z niego powietrze. Koniecznie trzeba pozostawić podłoże do wyschnięcia, więc łatę można przykleić dopiero po kilku godzinach.

Wygodniejszą alternatywą dla łat są specjalne masy dyspersyjne lub bitumiczne. Nadają się one nie tylko do pokrywania dziur, ale także spękań na większym obszarze. Aplikacja jest bardzo prosta, ponieważ produkt jest gotowy do użycia. Wystarczy tylko nałożyć go za pomocą wałka lub pędzla.

Copyright © 2024 MAK-DACHY

Design by Graff